+38 (098) 927 55 18 / +38 (067) 770 33 67 / +38 (099) 476 18 55 west4you.jobs@gmail.com

ДЕРЖАВА ВИМАГАЄ ЧАСТКУ: про деякі питання оподаткування заробітчан

Кожен українець, приймаючи рішення шукати роботу за кордоном, думає перш за все про гроші. Про тих грошах, які він привезе додому, що допоможуть йому і його родині вирішити фінансові питання, поліпшити життя на батьківщині. І таких грошей приходить в Україну чимало. Національний банк підрахував, що за останні три роки в країну надійшло $ 23,8 млрд, зароблених трудовими мігрантами. Це приблизно на $ 5 млрд перевищує вітчизняні золотовалютні резерви.

Природно, що такі суми привертають увагу, в тому числі і податкових органів. Адже податок на доходи фізичних осіб поширюється на всіх громадян України, в тому числі і тих, хто отримав ці доходи за кордоном. Судячи з усього, оподаткування заробітчан поки є прогалиною в роботі податківців. Це ясно хоча б по тому, що офіційним органам не відома точна сума таких заробітків. Дані, якими оперує Нацбанк, отримані шляхом непрямих оцінок і з урахуванням інформації центробанків Польщі, Росії та інших популярних у українських працівників країн. Тому не виключено, що скоро заробітчани будуть удостоюватися підвищеної уваги фіскалів рідної держави. Наприклад, походженням коштів можуть поцікавитися при здійсненні великих покупок.

Як же приїхав з грошима працівникові можна залагодити ситуацію з податківцями? Найпростіший спосіб – це задекларувати зароблену суму і сплатити з неї 18% податку і 1,5% військового збору. Декларацію в цьому випадку повинен надавати сам заробітчанин. Якщо цього не зробити, то доведеться заплатити 170 грн штрафу. Якщо буде виявлено несплата податків, їх змусять внести в збільшеному на 25% розмірі. Якщо працівник платив податки з латки за кордоном, то в разі наявності з конкретною країною договору про уникнення подвійного оподаткування, йому це зарахується в Україні. Для цього необхідно надати довідку від податківців. Наприклад, з Польщею подібний договір є. Податок на доходи фізосіб в РП вище, ніж в Україні, – 19% проти 18%. Таким, чином, при наявності довідки, заробітчанин буде повністю звільнений від сплати ПДФО на батьківщині. Хоча нюанс полягає в тому, що у нас є військовий збір, який в договорі не врахований, і оплачувати його все одно доведеться.

Платити чи не платити, кожен вирішує сам. Як написано вище, з виявленням таких доходів у податківців поки проблеми, адже гроші в основному ввозяться в готівковому вигляді. Але не виключено, що офіційні органи незабаром активізуються на даному напрямку. Наприклад, будуть активніше застосовувати непрямі методи або налагодять обмін інформацією з колегами-фіскалами за кордоном. Тому компанія west 4 you, як надійний партнер, вважає своїм обов’язком поінформувати співгромадян про можливі проблеми. Нагадуємо, що заробити пристойну суму грошей допоможе працевлаштування з нашою допомогою у надійних роботодавців Європи.

English EN Polski PL Русский RU Українська UK