+38 (098) 927 55 18 / +38 (067) 770 33 67 / +38 (099) 476 18 55 west4you.jobs@gmail.com

ПРИВЕРНУТИ І УТРИМАТИ: польська влада вдосконалює правила працевлаштування українців

На сьогоднішній день немає більш залежною від українців країни, ніж Польща. Економіка цієї держави зростає, багато в чому, за рахунок все зростаючого потоку іноземної робочої сили, 90% якого складають наші співвітчизники. У 2017 році роботодавці РП видали українцям 1,7 млн запрошень на тимчасове працевлаштування. У поточному році робочих рук потрібно ще більше.
Польська влада не втомлюються вдосконалювати своє трудове законодавство. Цілями цієї роботи є, з одного боку, запобігання зловживанням у сфері найму іноземних працівників, з іншого, максимальне спрощення порядку їх залучення.
Дві зазначені цілі часом дуже непросто поєднати. Наприклад, з початку року посилився контроль за видачею та використанням запрошень. Тепер вони враховуються в централізованій базі даних, і здійснювати махінації з ними стало важче. Але іншою стороною медалі стало ускладнення процедури працевлаштування, а значить доступ до трудових ресурсів зменшився. Для компенсації цього негативного фактора польський уряд виділив найбільше потребує в іноземців галузі економіки в категорію сезонних робіт. Від інших вони відрізняються більш тривалим максимальним терміном – дев’ять місяців, а не шість, як в інших сферах. Крім того, якщо працівник один раз відпрацював на сезонних роботах, то він може отримати дозвіл на подальше найму до цього ж роботодавцю на три роки.
Оцінивши ефективність нововведень, польська влада вирішила піти ще далі по шляху спрощення залучення українських працівників. До цього їх змушує посилюється конкуренція за них з боку інших європейських держав. Планується збільшити термін працевлаштування на несезонних роботах з півроку до року, а термін дії сезонного дозволу хочуть продовжити до п’яти років. Так як поляки зацікавлені в приїзді до них українців цілими сім’ями, то вони збираються поширити дію дозволу на роботу, виданого одному з подружжя, на другого члена сім’ї.
Описані вище зміни готуються в авральному порядку і можуть вступити в дію вже в 2018 році. Польський уряд поспішає, тому що нестача робочої сили в країні відчувається все більше. Тому вирішено зробити упор не тільки на збільшення потоку працівників, а й спонукати їх залишатися в РП довше. Сформоване стан речей вигідний українським заробітчанам, так як у них з’являється можливість вибрати вакансію з кращими умовами і великим заробітком. З переліком таких вакансій від сумлінних польських роботодавців можна ознайомитися на сайті компанії West4You

English EN Polski PL Русский RU Українська UK